Mis on lauamängud?

Hetkel ei tule juttu tsirkusest või monopolist ega muust sarnasest lauamängust, kuid sellistest mängudest, mis on populaarsed kasiinodes või mängusaalides. Pokker oma kõigi alaliikidega, Blackjack ja rulett on vaid vähesed kõigist lauamängudest, mida kasiinos mängida saab.

Sama mõistet võib kasutada ka mänguautomaatide puhul, kus eelnimetatud mänge samuti mängitakse. Allpool pakume väikest ülevaadet sellest, mis mängud need on ja kuidas neid mängida, ning kes teab, vahest on just sinul õnne suur võit koju viia.

Blackjack

Mängu  tuntakse ka 21 nime all. Põhireegel on see, et endale tuleb saada kaartide kombinatsioon, mille väärtus on kas 21 või sellele võimalikult lähedal. Seda mängu mängitakse krupjee vastu. Mängus kasutatakse 52 kaardiga kaardipakki, kus igal kaardil on kindel väärtus. Näiteks poiss, daam ja kuningas annavad kümme punkti, aga äss annab ühe või üksteist, sõltuvalt sellest, kuidas mängijale kasulikum on.

Pokker

See on tõenäoliselt maailma kõige populaarsem hasartmäng, mille nime kannab ligikaudu 120 erinevat kaardimängu. Kõigis pokkeriliikides on kaardi väärtus sama, mis sellele märgitud. Äss võib olla nii kõrgeim kui ka madalaim kaart. Pokkeris on kõige olulisem selgeks teha võidukad kaardikombinatsioonid.

Rulett

Seda mängu on proovinud vast kõik, kes on oma jala kasiinosse (optibet) või mängusaali tõstnud. Erilisi strateegiaid mängus polegi. See on puhas õnnemäng, kus mängija teeb panuse kindlale numbrile, numbrite kogumile või värvile. Pärast panuse tegemist keerutatakse ratast ning pallike pannakse keerlema vastupidises suunas. Kui ratas jääb seisma ning pallike peatub taskus, millele panustasid, oledki võitja!

Pai-gow ehk hiina doomino

Isegi doominole sarnanevad mängud on üle maailma erinevates kasiinodes levinud. Mängus kasutatakse 23 hiina doomino nuppu. Nupud aetakse laual segamini ning jaotatakse kaheksasse osasse, kus väärtus on peidetud. Pärast nupukeste jaotamist, peab mängija kasutama teadmisi ning intuitsiooni, et oma kombinatsiooniga võita.