Lapse julgustamine sõpruse osas on vajalik tegu

Öeldakse, et sõprus on elu alus ja sellele on tõesti raske vastu vaielda, sest sõbrad on just need inimesed, kes meid raskel ajal toetavad ning heal ajal mõnusat seltskonda pakuvad. Mõnikord on lastel natuke raske teiste eakaaslastega kontakti saada ja seepärast võib sõprade leidmine keerulisemaks ülesandeks osutuda, kui esmapilgul võiks tunduda. Põhjuseid selle taga on palju. Alates häbelikumast iseloomust kuni geograafilise eraldatuseni. Mis iganes on konkreetne põhjus, järgnev kirjatükk aitab enim levinud takistustest jagu saada.

Näita head eeskuju

Lapsel on kergem hakata võimalikke sõpru otsima, kui kodus on näha head eeskuju ema või isa näol, kes kutsub tihti sõpru külla ja veedab koos nendega kvaliteetaega. Kui lapsed kodus erilist sõprusringkonda või muud sarnast ei näe, siis võib neil olla ka raskem ise midagi taolist leida.

Vii eakaaslasi kokku

Lapsed hakkavad kõvasti kergemini omavahel suhtlema võrreldes täiskasvanutega. Isegi ehmatavalt kergesti! Seepärast tasub julgelt eakaaslasi kokku viia, sest nende vahel võivad meeletult kergesti hakata sõprussidemed tekkima. Võid hiljem avastada, et alles paar tundi tagasi teineteisele võõraks olnud lapsed on muutunud lahutamatuteks mängukaaslasteks, kes hakkavad täisealisena teineteisel veiniõhtutel külas käima.

Muuda kodu külastuste suhtes mugavaks

Kui kodu on must ja räpane, siis ei taha ükski laps oma sõpru hea meelega külla kutsuda. Taolise situatsiooni vältimiseks on kasulik juba varajaselt kodu ära puhastada-koristada ja teha kindlaks, et lapsed saavad puhtas ning mugavas keskkonnas omavahel mängima hakata.

Külasta lasteüritusi ja räägi teiste vanematega

Tutvudes teiste vanematega mõistad, et sinu ümber on palju lapsi, kes sooviksid endale uusi mängukaaslasi. Tasub rääkida teiste emmede-issidega, et leppida kokku ühiseid mänguaegu, mille pinnalt võib võrsuda nii mõnigi pikemaajalisem sõprus.

Korralda laste sünnipäevasid

Sünnipäev on võrratu ettekääne, et kutsuda kokku palju omaealisi poisse-tüdrukuid ning juua suures koguses limonaadi või süüa ohtralt kommi. Samuti on see ideaalne hetk, mil saavad lapsed omavahel paremini tuttavamaks. Taolistel üritustel sõlmitakse nii mõnedki uued sõprussidemed ja pikendatakse juba olemasolevaid „kamraadluslepinguid“.