Nipid: lastega reisimisel restorani valimine

Vahel on juba täiskasvanutel keeruline endale õiget einestamiskohta valida. Sel juhul pole absoluutselt üllatav, et lastega reisides muutub sobiva restorani valimine parajaks peavaluks. Kui sul on mitu last, siis võid arvestada, et peavalu intensiivsus kordistub laste arvuga. Sellepärast vaatamegi lähemalt, kuidas on kõige praktilisem käituda sobiliku restorani valimisel.

Lastemenüü olemasolu

See võib tunduda küll ilmselge, ent seda on nii mõnigi kord inimestel juhtunud: minnakse lastega valge laudlina tüüpi restorani, kus pakutakse ainult hõrke mereande ja punast veini. Sel juhul pole lastega koos restorani minnes taoline einela just kõige parem valik. Õhtu võib lõppeda pettumusega. Seda eriti juhul, kui proovitakse lastele uhkeid roogasid ikkagi pähe määrida. Tegelikult on teada, et lastel on täiskasvanutega võrreldes alles maitsete ja aroomide avastamise faas, mis mõjutab olulisel määral nende vastuvõtlikkust uutele toitudele.

Toiduallergiatega tegelemine

Mis teha, kui lapsel on toiduallergia? Ega üheski restoranis seetõttu käimata ei jää! Kõigepealt on oluline uurida, milliseid võimalikke allergeene konkreetse toidukoha pakutavast toidust võib leida. Seejuures tasub esmalt uurida menüüd ja alles siis konsulteerida kelneri või omanikuga. Paljudes toidukohtades on märgitud menüüsse kõik toidus esinevad allergeenid nagu maapähklid, koorikloomad või gluteen. Mõnikord võib lapsel olla niivõrd haruldane allergia või muu toitumispiirang ja sel juhul oleks oluline pigem kelneri vahendusel köögiga läbi rääkida.

Lastemenüü sisuline osa

Kõik pole veel hetkega korras, kui restoranist leiab lastemenüü sektsiooni. See on alles algus. Edaspidi on vaja kindlaks teha, mis ikkagi lastele pakutakse ja kui tervislik see on. Mõnikord antakse lastele kokkade poolt eriti ebatervislikke valikuid, näiteks viinereid friikartulitega või juustu sisse uputatud odavmakarone. Taolistel juhtudel on kasulik uurida, kas menüüst leiab n-ö täiskasvanutele mõeldud toite, mis võiksid tervisevaenulikke valikuid asendada.

Lastesõbralik sisustus

Mõnikord on lapsed alles nii väikesed, et neil läheb vaja lastetoole, beebitarvikuid ja muid esemeid, mis muudavad söömingu mugavamaks. Sel juhul võid restorani ette helistada või küsida oma hotellist informatsiooni peresõbralike söögikohtade kohta. Samuti võid kasutada otsingumootorit sobivate variantide leidmiseks.